Всесвіт

35% екзопланет мають воду і придатні для зародження життя

Вчені Гарвардського університету заявили, що 35% відкритих екзопланет мають воду і придатні для зародження життя. Це відноситься до тіл, чий радіус більше земного в 2,5 рази.

35% экзопланет имеют воду и пригодны для зарождения жизни

У 1992 році в космосі знайшли першу планету земного типу, яка обертається навколо іншої зірки. На сьогоднішній день вчені знають, що такі об’єкти поділяються на дві групи. Одні менше землі в півтора рази, а інші більше в 2 з половиною. Провідний дослідник Гарварду Цзен розповів, що пошук зв’язку радіуса з масою планети допоміг краще зрозуміти її внутрішню структуру.

Так, малі екзопланети переважно кам’янисті, а великі за визначенням мають рясні джерела води. Втім, склад рідини в інших світах сильно відрізняється, нагріваючись до температури 200-500 градусів Цельсія. 35% планет крупніше Землі повинні містити водяний пар або воду в іншому стані.

Такі об’єкти утворилися за типом планет Сонячної системи: Сатурна, Нептуна, Юпітера і Урана. Нещодавно розгорнута місія TESS за допомогою спектроскопічних приладів буде шукати ще більше водяних екзопланет в інших галактиках, поповнивши перелік з 4 тисяч відомих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button