Всесвіт

Подивіться на знімок Іо, зроблений зондом “Юнона” (фото)

Команда місії “Юнона” представила знімок супутника Юпітера Іо, зроблений під час 47 зближення автоматичної міжпланетної станції з найбільшою планетою Сонячної системи. Зонд зробив фотографію 14 грудня за допомогою камери JunoCam з відстані близько 64 тис.км від поверхні Іо.

Знімок Іо, зроблений станцією “Юнона”. Зображення: NASA / JPL-Caltech / SwRI / MSSS

Раніше представники НАСА повідомляли, що під час прольоту в роботі космічної місії сталася помилка. Інженери космічного агентства не змогли отримати доступ до пам’яті космічного корабля, який зберігає наукові дані, зібрані під час прольоту. У НАСА припустили, що проблема була пов’язана зі сплеском радіації. Він виник, коли “Юнона” пролітала через радіаційно-інтенсивну частину магнітосфери Юпітера.

Для відновлення даних інженери агентства перезавантажили комп’ютер, а 17 грудня перевели корабель в безпечний режим. У такому стані працювали тільки основні системи зонда. До 22 грудня інженери повністю відновили роботу «Юнони», а потім запустили передачу даних на Землю.

Публікація нового знімка підтверджує, що дані, зібрані під час останнього зближення корабля «Юнона» з Юпітером, не постраждали. Найближчим часом НАСА обіцяє опублікувати нові кадри.

Автоматичну станцію “Юнона” запустили в 2011 році і через п’ять років вона досягла Юпітера. Спочатку передбачалося, що вона буде вивчати газовий гігант протягом п’яти років, а потім згорить в атмосфері планети. Але, пізніше в НАСА прийняли рішення продовжити місію до 2025 року для картування супутників планети. У 2022 році “Юнона” досліджувала Європу, наступна мета — Іо. Максимальне зближення корабля з цим супутником пройде в кінці 2023 — початку 2024 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button