Всесвіт

Астрономи обіцяють представити відео чорної діри

До того часу, коли міжнародна група вчених здивувала світ першими в історії науки знімками чорної діри, вже було заплановано продовження – відео, що демонструє безповоротне поглинання масивних хмар газу чорною дірою.

Колаборація Event Horizon Telescope Collaboration вже провела необхідні спостереження і нині обробляє великі обсяги даних, щоб створити це унікальне відео, яке, ймовірно, буде готове до 2020 р.

«Я вважаю, що до кінця наступного десятиліття ми зможемо створювати високоякісне відео, яке буде демонструвати не тільки зовнішній вигляд безпосередніх околиць чорної діри, але і процеси, що проходить в них в реальному часі», – сказав директор проекту Шеп Долеман в інтерв’ю інформаційному агентству «Франс-Прес».

Вся команда проєкту, що включає 347 вчених зі всього світу, була нагороджена в минулий четвер Премією за фундаментальної фізики в розмірі 3 мільйони USD за знімок чорної діри, опублікований 10 квітня поточного року.

Раніше астрономи могли спостерігати світіння матеріалу, яке розігрівається перед падінням в чорну діру, однак «нашим знімкам бракувало чіткості, щоб визначити форму структури, яке випускає це випромінювання».

Ця перешкода зрештою була подолана, коли команда поєднала між собою кілька радіотелескопів і створила гігантський віртуальний телескоп з діаметром Землю, здатний спостерігати в безпрецедентно високому дозволі об’єкти, які здаються крихітними на нічному небі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button