Відео

Подивіться, як буде виглядати Земля зовсім без океанів

Вчені показали, як виглядає світ, в якому всі океани висохли, залишивши після себе тільки сушу.

Відео нижче, насправді є рімейком анімації 2008 року, яку зробив Горацій Мітчелл з NASA. У 2008 році він зробив відеоролик, який показує три п’ятих поверхні Землі, яка зараз знаходиться під океанами.

Нещодавно відео переробив Джеймс О’Донох’ю, вчений-планетар з Японського агентства аерокосмічних досліджень; раніше він працював у NASA. Він відтворив відео з більш високою роздільною здатністю, уповільнив анімацію та додав трекер, який показує, скільки води зникло з Землі.

Відео розкриває важливу інформацію про величезне незвідане морське дно океану, а також про еволюцію людини. Під час останнього льодовикового максимуму, від 26 000 до 19 000 років тому, рівень моря був приблизно на 125 метрів нижче нинішнього рівня. Все через те, що величезна кількість океанської води була «замкнута» в льодовиках від Антарктиди до Гренландії, а також на півночі Північної Америки і Європи.

Це призвело до неглибоких сухопутних мостів між континентами та островами. У ранній історії людства їх використовували для міграції по всьому світу.

Так, наші предки мігрували з континентальної Європи до Великобританії по сухопутних мостах, а також з Аляски на далекосхідну область Росії. Крім того, земля, що з’єднує Північну та Південну Америку, була ширшою, і тому між двома континентами було легше пересуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button