Відео

Нова технологія дозволить розпорошувати електроніку на стіни і створювати розумні поверхні (відео)

Група інженерів навчилася розпорошувати великі активні електричні інтерфейси на стіну. Будь-яка людина зможе за допомогою спеціального софту створити схему для нанесення трафаретів, після чого нанести їх на стіну, розфарбувавши її через балончик відповідним складом і фарбою. Дослідження інженерів з Массачусетського технологічного інституту буде представлено на конференції CHI 2020.

Нові напилювальні електричні інтерфейси можна підлаштовувати під конкретні проєкти, необхідні розміри і форму вихідної поверхні. У спеціальному плагіні через 3D-редактор Blender користувач зможе створити модель об’єкта, на який необхідно нанести напилюваний інтерфейс.

Після цього йому потрібно вибрати стандартні електричні компоненти — датчик дотику, слайдер, що освітлюючу область і провідні доріжки. Після цього — побудувати електричну схему пристрою.

У підсумку редактор видає ескіз для трафарету, який можна вирізати за допомогою плотера. Для нанесення інтерфейсу необхідно взяти фарбувальний пістолет і нанести мідну фарбу для створення провідних частин. Для створення світильних частин вчені пропонують використовувати діелектричний, електролюмінесцентний і прозорий проводні шари.

Після нанесення фарби до провідних доріжок необхідно підключити керуючу плату Arduino з програмою, яку розробники самі написали для цього проєкту. З її допомогою можна обробляти дані від мідних електродів і передавати команди на інші пристрої.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button