Земля

Послухайте, як лякаюче звучить магнітне поле Землі

Дослідники перетворили магнітні сигнали захисного поля планети в звук.

Вчені з технічного університету Данії використовували дані, зібрані супутником Європейського космічного агентства Swarm, щоб дізнатися, як «звучить» магнітне поле Землі. Результат виявився досить страшним.

Звучання магнітного поля Землі. Аудіо: ESA

Магнітне поле Землі являє собою складний і динамічний «міхур», що захищає нашу планету від космічного випромінювання і заряджених частинок, що переносяться сонячним вітром. Коли ці частинки стикаються з атомами і молекулами — головним чином з киснем і азотом — у верхніх шарах атмосфери, частина енергії трансформується в зелено-блакитне світло, характерне для полярних сяйв.

Магнітне поле формується “океаном” перегрітого, обертового рідкого заліза, що становить зовнішнє ядро, розташоване на глибині в 3 тис.км під поверхнею планети. Діючи як обертовий провідник в динамо-машині, воно створює електричні струми, які, в свою чергу, генерують постійно мінливе електромагнітне поле.

Три супутники Swarm, запущені в 2013 році, використовуються для точного розуміння того, як генерується наше магнітне поле, шляхом точного вимірювання магнітних сигналів, що надходять не тільки від ядра Землі, але і від мантії, кори і океанів, а також від іоносфери і магнітосфери.

Результати супутникових спостережень магнітного поля Землі в літосфері. Зображення: DTU, ESA

Вчені використовували дані з супутників ESA Swarm, а також з інших джерел, щоб перетворити електромагнітні хвилі в звукові. Отримана композиція показує, як “звучить” магнітне поле Землі під час бурі.

Крім запису, опублікованого у відкритому доступі, вчені також створили в Копенгагені повноцінну інсталяцію. Вони закопали понад 30 гучномовців на площі Сольбьерг в центрі датської столиці. Кожен динамік представляв своє місце на Землі, а вся композиція доповнюється візуальною демонстрацією магнітного поля. Експозиція демонструватиметься о 8: 00, 13: 00 та 19: 00 до 30 жовтня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments