Земля

Вчені виявили, що дельфіни навчилися “кричати”

Людина сильно змінює навколишнє середовище і впливає на поведінку і життя тварин 

Відомо, що дельфіни мають інтелект, подібний до людського, але нове дослідження показує, що ці істоти навіть більше схожі на нас, ніж ми думали!

Image by Claudia Beer from Pixabay

Дельфіни – соціальні, розумні тварини, які покладаються на свист та ехолокацію для полювання та розмноження. Це означає, що шум, створюваний людською діяльністю, такою як буріння та судноплавство, може негативно вплинути на здоров’я популяцій диких дельфінів. Дослідження в журналі Current Biology, демонструє, що дельфіни “кричать”, коли намагаються працювати разом у відповідь на підвищення рівня підводного шуму.

Двох дельфінів, що спостерігалися в ході дослідження, Дельту і Різа, помістили в експериментальну лагуну і оснастили звукозаписними пристроями на присосках для документування їх вокалізації. Тварини повинні були працювати спільно: їм було необхідно натиснути на власну підводну кнопку, розташовану на обох кінцях лагуни, з інтервалом в одну секунду один від одного.

Під час деяких випробувань одного з дельфінів утримували протягом п’яти-десяти секунд. В такому випадку тваринам доводилося покладатися виключно на голосовий зв’язок для того, щоб вчасно натиснути кнопки.

Дослідники виявили, що коли підвищений рівень шуму відтворювався з підводного динаміка, обидва дельфіни компенсували це зміною гучності та тривалості своїх криків. Від найнижчого до найвищого рівня шуму рівень успішності дельфінів знизився з 85% до 62,5%.

Дельта і Різ не тільки змінили свої вокалізації, але й мову свого тіла. Зі збільшенням рівня шуму вони частіше дивилися один на одного, а також частіше підпливали ближче.

“Це показує нам, що, незважаючи на те, що вони використовували ці компенсаторні механізми, їх спілкування було порушено шумом», — резюмують автори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button