Земля

Потепління в Україні значно скоротить кількість ялин, буків, сосен та дубів

Підвищення температури на 4,3 градуса Цельсія до 2100 року скоротить в Україні площі з оптимальними умовами для вирощування ялини звичайної, сосни звичайної та бука до 3% лісових площ, а дуба англійського – до 8% території.

Image by jplenio from Pixabay

Про це йдеться у дослідженні Світового банку про вплив зміни клімату на ключові сектори економіки України, передає greendeal.org.ua.

«Виходячи з прогнозованих температур та вологості за обома сценаріями RCP(потепління на 4,3 градуса та 2,4 градуса за умови дотримання заходів зі скорочення викидів), очікується значне скорочення площі, придатної для вирощування ялин, бука, сосни та дуба, – констатується у дослідженні. – До 2050 року лише Карпати будуть зоною, придатною для вирощування норвезької ялинки».

У Карпатах очікується зміщення межі лісу на більшу висоту, прогнозують аналітики.

«Прогнозовані зміни погіршать природні порушення та фактори екологічного стресу, такі як лісові пожежі й зростання кількості шкідників, – зазначили вони. – Соснові ліси у південних та північних степових та лісостепових районах також потрапляють у високий рівень ризику через більш посушливі умови, які очікуються там за двома сценаріями RCP».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button