Земля

В озерах по всьому світу відбуваються тривожні зміни: прісна вода зникає все швидше

Автори нового дослідження заявили, що запаси прісної води на Землі випаровуються швидше, ніж вважалося раніше.

Image by jplenio from Pixabay

Крім цього, випаровування озер сильніше впливає на гідрологічний цикл, ніж вважалося раніше, говорить еколог Ган Чжао, з Техаського університету A&M. В результаті, цей процес робить істотний вплив на моделі погоди і клімату.

Через потепління і збільшення сонячної радіації вода випаровується все швидше. Крижаний покрив тане і рідкої води стає більше, відповідно, вона починає швидше випаровуватися. Всі ці фактори сприяють прискореному кругообігу води: від її скупчення на суші до розсіювання в атмосфері.

Чжао і його колеги провели моделювання для 1,42 млн озер по всьому світу. Вони використовували щомісячну інформацію з супутників про втрати води в період з 1985 по 2018 рік, а також врахували швидкість випаровування, площу поверхні озер, час, який вони покриті льодом і зміни в накопиченні тепла.

“Ми виявили, що процес випаровування становить приблизно 1500 км куб на рік. Це на 15,4% більше, ніж попередні оцінки», — говорить Чжао.

За словами авторів, за допомогою такого набору даних можна зрозуміти, як ці водойми впливають на системи Землі. Так легше спрогнозувати погоду, змоделювати повені, посуху або всіх глобальні системи в умовах зміни клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button