Наука

Споживання тютюну зросло під час пандемії, всупереч закликам медиків

Дослідження показало, що люди збиралися кинути курити під час пандемії Covid-19 через загрозу заразитися і ризику серйозних ускладнень. Проте за останні місяці вони стали частіше купувати як сигари, так і сигарети.

Message photo created by freepik – www.freepik.com

Група вчених з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі провела онлайн-опитування, щоб дізнатися, як змінилася поведінка курців під час пандемії. За два тижні його пройшли 800 осіб. Опитування стало частиною великого дослідження, результати якого публікуються в International Journal of Environmental Research and Public Health.

Анкетування показало, що за попередні 30 днів всі респонденти курили, при цьому 18% з них заявили про намір відмовитися від шкідливої ??звички, а 41%, навпаки, стали курити частіше. Вчені вважають, що це могло відбутися з кількох причин. Можливо, новини змушують відчувати стрес і тривогу, тому люди курять, щоб заспокоїтися.

Крім того, під час карантину їм ставало нудно, а звичка допомагала відволіктися і зайняти час. Нарешті, ті, хто планували відмовитися від сигарет, через обмеження не можуть пройти нікотинзамінну терапію або отримати підтримку від фахівців або в групах анонімних курців.

Автори при цьому помітили, що ставлення до сигарет у білих і чорношкірих респондентів в США різний. Так, останні частіше мали намір відмовитися від звички. Майже половина (46,5%) повідомила, що вони намагалися кинути палити з початку пандемії, а 70,8% хотіли зробити це протягом наступних шести місяців.

Сара Ковітт, автор статті, сказала, що дослідження може вплинути на політику охорони здоров’я у світі. Воно показує, що спроби кинути курити можуть стати успішними, тільки якщо люди отримують достатню підтримку, в тому числі з боку держави. Дослідник рекомендує зробити замісну нікотинову терапію більш доступною, забезпечити контакт з психологами та фахівцями з лікування залежності.

«Дуже важливо, особливо під час пандемії, щоб ми надавали підтримку тим, хто хоче кинути палити», – підкреслила Ковітт. Вона додала, що зростаючий обсяг досліджень показує: у споживачів тютюну вищий ризик розвитку ускладнень на тлі Covid-19, аж до смертельного результату. «Куріння може мати значні наслідки для молодих людей, у яких, як правило, менше хронічних захворювань», – додає доктор Саллі Адамс, яка не брала участі в дослідженні.

Про ризик ускладнень також говорить ВООЗ: «Куріння погіршує функцію легенів, ускладнюючи організму боротьбу з коронавірусами і іншими респіраторними інфекціями». Як відзначали в організації, дослідження доводять, що у курців захворювання протікають важче, при цьому робіт, які підтверджують, що курці більше схильні до ризику заразитися коронавірусів, поки немає.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments