Наука

Озон виявився високоефективним засобом для дезінфекції коронавірусу

Дослідження показали, що SARS-CoV-2 залишається активним в повітрі й на поверхнях від декількох годин до декількох днів, в залежності від природи поверхні та умов навколишнього середовища.

Озон давно використовується в якості антибактеріального і противірусного агента при очищенні води. Виявилося, що він також ефективно дезінфікує поверхні від коронавірусу після короткочасного впливу низькою концентрацією озону.

Більшість людей знають, що тонкий шар озону в атмосфері Землі захищає нас від шкідливого впливу УФ-випромінювання. До речі через нерівномірність цього шару утворюються озонові діри. Однак озон також відомий як сильний окислювач і дезінфікуючий засіб, що використовується в системах очищення води та стічних вод. В рамках дослідження група вирішила адаптувати механізми використання озону для розкладання органічних забруднювачів із забруднених вод і продемонструвати очікувану ефективність озону в нейтралізації коронавірусу.

Озон утворюється внаслідок електричного розряду (розпаду хімічних сполук на їх елементи за допомогою електричного струму), в ході якого молекули кисню перебудовуються в молекули озону. Дослідники продемонстрували інактивацію з різних інфікованих поверхонь навіть у важкодоступних місцях. Вони продемонстрували високий рівень дезінфекції протягом декількох хвилин, навіть на поверхнях, які зазвичай не дезінфікуються рідкими дезінфікуючими засобами, що застосовуються вручну, зі статистичною ефективністю понад 90%.

Цей метод включає недорогу і доступну технологію, яку можна використовувати для дезінфекції лікарень, шкіл, готелів і навіть літаків і залів розваг.

«Перевага озону перед звичайними дезінфекційними засобами (такими як спирт і відбілювач) полягає в його здатності дезінфікувати предмети і повітря в приміщенні, а не тільки відкриті поверхні, швидко і безпечно для здоров’я населення», – підкреслює доктор Інес Цукер, яка очолює дослідницьку групу.

Оскільки газ можна виробляти відносно дешево і легко, то можливо швидке впровадження систем знезараження озоном в промислових масштабах для боротьби зі спалахом COVID-19.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments