Всесвіт

Потужні ударні хвилі струшують нитки космічної павутини (відео)

Дослідники повідомили про виявлення перших доказів магнітних полів у найбільших космічних структурах Всесвіту.

Астрофізики з міжнародного центр радіоастрономічних досліджень представили результати першого спостереження радіовипромінювання, пов’язаного з ударними хвилями, що оточують нитки космічної павутини.

У дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, астрофізики описують радіовипромінювання, що надходить від космічної павутини, перше спостережуване свідчення сильних ударних хвиль. Подібне явище раніше фіксувалося тільки в найбільших скупченнях галактик у Всесвіті, але вчені розрахували, що воно є «ознакою» зіткнень матерії і має бути поширене у всій космічній павутині.

Спостереження за газом, радіохвилями і магнітними полями у ниток космічної павутини, що підтверджують наявність ударних хвиль. Відео: F. Vazza, D. Wittor, J. West, Kyle Brown, ICRAR

Магнітні поля пронизують Всесвіт – від планет і зірок до величезних просторів, що розділяють галактики. Коли речовина змішується з Всесвітом, вона створює ударну хвилю, яка прискорює частинки, посилюючи міжгалактичні магнітні поля, пояснюють астрофізики. Такі ударні хвилі випускають радіовипромінювання, в результаті космічна павутина «світиться» в радіоспектрі.

Такі сигнали, як правило, дуже слабкі, щоб ідентифікувати потрібне випромінювання, вчені використовували дані і радіокарти всього неба, зібрані під час різних оглядів, виконаних радіотелескопами по всьому світу. Підсумовуючи дані з відомих скупчень і ниток, вони змогли отримати слабкий сигнал, який перевершує шумове забруднення.

Симуляція, що показує радіовипромінювання від ударних хвиль. Червоним кольором показано радіовипромінювання від поштовхів, а синіми лініями — силові лінії магнітного поля. Анімація: Vazza F; ENZO; Piz-Daint CSCS (Lugano), ICRAR

Космічна павутина – це те, як Всесвіт виглядає в найбільшому масштабі. Скупчення, наповнені газом і галактиками, формують відносно нитки, що оточують гігантські порожнечі. У такому масштабі галактики – це найдрібніші точки на павутині. Такий розподіл матерії у Всесвіті вперше було передбачено в 1960-х роках, а пізніше за допомогою комп’ютерного моделювання вчені показали, як вона виглядає.

Аналіз радіовипромінювання і магнітних полів між галактиками допоможе уточнити теорію про те, як росте Всесвіт, і розгадати таємницю походження космічного магнетизму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button