Всесвіт

Вчені вперше спостерігали полярне сяйво на Сонці

Вчені помітили приголомшливе «полярне сяйво» над поверхнею Сонця, яке разюче схоже на північне сяйво на Землі.

Вчені вперше виявили сигнал полярного сяйва, викликаний електронами, які прискорюються на Сонці.

Незвичайне світлове шоу відбулося приблизно в 40 000 км над сонячною плямою — магнітно деформованою темною плямою на поверхні нашої зірки. Астрономи на Землі фіксували сплески радіохвиль протягом тижня.

У минулому вчені знаходили радіосигнали, схожі на полярне сяйво, у далеких зірок. Але це перший раз, коли вони спостерігали такий сигнал на Сонці.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy.

«Це зовсім не схоже на типові, перехідні сонячні радіоспалахи, які зазвичай тривають хвилини або години, — заявив Сиджі Ю, астроном з Центру сонячних і наземних досліджень Нью-Джерсі (NJIT-CSTR) і провідний автор дослідження. — Це захоплююче відкриття, яке може змінити наше розуміння зоряних магнітних процесів».

На відміну від полярних сяйв на Землі, полярні емісії на Сонці відбуваються на частотах від сотень тисяч кілогерц до приблизно мільйона кГц. «Це відбувається через те, що магнітне поле сонячної плями в тисячі разів сильніше, ніж тут, на Землі», — пояснюють вчені. Для порівняння, типове північне сяйво на Землі випромінює світло на частотах від 100 до 500 кГц.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button