Всесвіт

Вчені припускають, що на Плутоні може бути рідка вода

Вчені вважають, що під поверхнею Плутона може зберігатися рідка вода. Ця теорія була висунута завдяки новим знімкам, які фахівці отримали зі супутника New Horizons.

Завдяки супутнику New Horizons, який в 2015 році пролітав біля Плутона, вчені вперше отримали якісні знімки поверхні планети. На отриманих зображеннях було видно, що частина карликової планети покрита льодом. Це відразу викликало низку запитань у вченого товариства з приводу існування води в рідкому стані під шарами льоду.

Деякі фахівці вважають, що під крижаним покривом могла зберегтися вода в рідкому вигляді завдяки шарам газів, який міг утворитися між рідиною і льодом. Утворене термоізоляційне покриття теоретично могло зберегти енергію для підтримки води в рідкому стані. Вчені створили комп’ютерну модель планети з передбачуваними умовами. В результаті було встановлено, що у разі наявності такого шару газів, під льодом збереглася рідка вода. Однак якщо газовий ізоляційний шар відсутній, то вся рідина замерзає.

Якщо на Плутоні є вода в рідкому вигляді, тоді не виключено, що в ній є примітивна форма життя. На жаль, враховуючи віддаленість карликової планети, люди нескоро зможуть детально вивчити її.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button