Наука

Повільна ходьба прискорює старіння

Повільна ходьба наближає старість. До такого висновку прийшли вчені Університету Дьюка в Північній Кароліні в 2019 році, вивчивши кілька сотень людей.

Протягом 42 років дослідники стежили за станом здоров’я 904 жителів Нової Зеландії — контрольну групу піддослідних почали спостерігати у віці 3 років і провели фінальну оцінку стану організму в 45 років, повідомляє JAMA Network.

Вчені прийшли до висновку, що виявлені в дитячому віці погані нейрокогнітивні функції і подальше зниження когнітивних функцій протягом життя безпосередньо пов’язані зі швидкістю ходьби. Крім того, результати МРТ показали, що у тих, хто ходить повільно, менший обсяг головного мозку і щільність його кори, а також є ознаки захворювань малих судин.

Іншою ознакою старіння стало сприйняття з боку незнайомих людей. Група з 8 добровольців, визначаючи вік по фотографіях, завищувала вік тих, хто повільно ходить. Візуально ці люди здавалися старшими, ніж вони є насправді.

Дослідники підкреслили, що в цілому швидкість ходи дорослих пов’язана не тільки з геріатричним функціональним статусом, але і зі старінням і довічним здоров’ям мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments