Наука

Деякі препарати від холестерину знижують ризик розвитку раку

Дослідження показало, що у людей з виразковим колітом, які приймають статини, з меншою ймовірністю розвинеться колоректальний рак.

Image by kjpargeter on Freepik

Нове дослідження показало, що прийом статинів, які знижують рівень холестерину, пов’язаний зі зниженням ризику розвитку колоректального раку у людей з виразковим колітом. Дослідники з’ясували, що статини, які зазвичай призначають для здоров’я серця, можна використовувати в якості профілактики раку у випадках запальних захворювань кишечника.

Люди з виразковим колітом в шість разів частіше хворіють тією чи іншою формою колоректального раку. Основна причина цього — запалення. Хронічне запалення пошкоджує генетичний матеріал клітин товстої кишки, створюючи мутації, які можуть стати раковими. І це підвищує ймовірність вірусних і бактеріальних інфекцій, які можуть стимулювати зростання ракових клітин.

Тепер дослідники з Каролінського інституту у Швеції перевірили, чи можуть статини, які знижують рівень холестерину, захистити пацієнтів з виразковим колітом від розвитку раку.

Вчені порівняли показники 10 546 пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника, половина з яких приймала статини, а інша — не приймала. У більшості (69,9%) суб’єктів дослідження діагностували виразковий коліт. Після медіанного періоду спостереження в 5,6 років у 70 осіб в групі, яка приймала статини і у 90 осіб в групі, що не приймала препарати, діагностували колоректальний рак.

Дослідники відзначили, що захисний ефект статинів був прямо пропорційний тривалості прийому препаратів і міг спостерігатися після лікування протягом двох років. Також вчені зафіксували менше смертей від колоректального раку в «групі статинів» (20) в порівнянні з групою, яка не приймала препарат (37), і менше смертей від будь-якої причини (529 проти 719).

«Необхідні додаткові дослідження, щоб з’ясувати, чи існує причинно-наслідковий зв’язок, в який момент патологічного процесу слід призначати статини, яка буде розумна доза і як довго має тривати лікування, щоб воно принесло користь», — укладають автори дослідження.

Дослідження опубліковано в журналі eClinical Medicine.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button