Інтернет

Повітряна куля Google поставила рекорд з безперервної роздачі інтернету

На даний момент існує відразу кілька компаній, які намагаються забезпечити інтернетом всю планету Земля, аж до найбільш віддалених куточків. Наприклад, компанія SpaceX хоче роздавати інтернет за допомогою 12 000 навколоземних супутників, а пошуковий гігант Google зовсім запустив проєкт Loon з повітряними кулями. Ця невелика ідея вже переросла в окрему, однойменну компанію, і нещодавно літальний апарат поставив рекорд з безперервної роздачі інтернету — він пробув в повітрі понад 7 місяців.

Рекордсменом стала повітряна куля під кодовою назвою P-496. Вона злетіла з острова Пуерто-Ріко 18 листопада 2018 року, і приземлилася в Перу 2 липня 2019 року. Всього вона провела у повітрі 223 дні, що є абсолютним рекордом — попереднє досягнення належало аналогічній повітряній кулі, яка протрималася в повітрі протягом 198 доби.

В ході свого польоту, повітряна куля P-496 встигла облетіти всю окружність Землі, і провести 140 днів біля узбережжя Південної Африки. Крім роздачі інтернету, вона стежила за своїм становищем щодо земної поверхні — мабуть, співробітники компанії хочуть виявити відхилення, і усунути всі помилки в майбутніх версіях повітряних куль. У кінцевому підсумку ці виправлення збільшать тривалість польоту всіх апаратів, тому інтернет, який роздають, буде максимально стабільним.

Одна повітряна куля покриває інтернетом область площею 40 тисяч квадратних кілометрів. Примітно, що компанія Loon не є постачальником інтернету, а просто надає провайдерам інструмент для розгортання їх мережі по всьому світу. Повітряні кулі для роздачі інтернету особливо корисні під час стихійних лих, коли цілі регіони залишаються без засобів зв’язку. Користь проєкту Loon була особливо показова після землетрусу в Перу, коли вони забезпечили людей зв’язком протягом 48 годин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button