Інтернет

Розумна передача даних по оптоволокну подвоює його пропускну здатність

У Технологічному Університеті Ейндховена (Нідерланди) дослідниками, що працюють у співпраці з постачальником оптоволоконного обладнання, фірмою Genexis, створена технологія, здатна подвоїти або навіть потроїти пропускну здатність широкосмугового підключення до Мережі.

Для того, щоб скористатися цією перевагою, доведеться купувати новий модем. Є і хороші новини: технологія голландських інженерів сумісна з існуючими пасивними оптичними мережами (PON). На них сьогодні припадає близько 80% домашніх оптоволоконних з’єднань у всьому світі.

«PON зазвичай з’єднують від 16 до 64 будинків з волокном, одним на вулицю або на район, — пояснюють автори роботи. — Провайдери хочуть гарантувати підключення для всіх, тому сучасні мережі будуються з запасом, що веде до невикористаної потужності».

Запропонований оригінальний і дешевий метод дозволяє задіяти цей додатковий ресурс за допомогою технології, яка успішно застосовується в інших комунікаціях (безпровідних, коаксіальних і ADSL/VDSL). Двійковий сигнал має два стани: нуль і одиницю. Якщо ж збільшити число рівнів до чотирьох або навіть восьми, то продуктивність передачі даних зросте вдвічі або втричі.

Крім того, можна зробити так, щоб відстань між цими рівнями була неоднаковою. Чим далі вони знаходяться один від одного, тим простіше їх розрізняти і декодувати, тим менше вимоги до якості сигналу. Таким чином, широко рознесені рівні зручні при передачі на далекі відстані, а щільне розташування оптимально при обслуговуванні ближніх підключень. Змінюючи цей параметр можна одержувати додатковий приріст продуктивності.

«Ми продемонстрували, що навіть використовуючи всього три тактових частоти, вже можна досягати росту пропускної здатності на 180%», — заявив Ван дер Лінден (Van der Linden).
Разом з іншими учасниками цього дослідницького проекту він працює над інтеграцією даних технологій в прототип комерційних мікросхем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button