Наука

Праіндоєвропейської мови виявилися схожі на давньогрецький і санскрит

Вчені зі Швеції й Швейцарії з’ясували, що праіндоєвропейської мови близькі до класичного грецького і санскриту.

Кадр з к / ф “Олександр” / © Getty images

Праіндоєвропейська група мов, яка налічує 6500-7000 років, – предкова форма більшості мов Євразії, включаючи англійську і хінді. Реконструкція індоєвропейської граматики була предметом тривалих дискусій понад століття.

Вчені з університету Лундського (Швеція) і Цюриха (Швейцарія), використовуючи базу даних про особливості 125 різних мов індоєвропейської сім’ї, в тому числі вимерлих (таких як санскрит і латинь), і обчислювальні моделі, вивчили еволюцію доісторичних мов. Своє дослідження вони опублікували в журналі Лінгвістичного товариства Америки (LSA) Language.

Річ у тому, що вивчення мов утруднено трансформаціями, які вони зазнають. Наприклад, диференціацією в порядку слів, зокрема відмінків, формах дієслова, прийменники й так далі. У XIX столітті вчені вважали, що стародавні письмові мови (наприклад, класичний грецький) найбільш близькі реконструйованому праіндоєвропейському.

Але відкриття архаїчного хетської мови на початку минулого століття змістило фокус уваги: ??лінгвісти припустили, що структура праіндоєвропейської мови була більш схожа на Неіндоєвропейські групи на кшталт баскського.

Нове дослідження показало, що праіндоєвропейської мови все ж схожі з класичною грецькою і санскритом, підтвердивши тим самим гіпотезу вчених XIX століття. Як відзначають автори роботи, їх методи можна використовувати для реконструкції історії інших груп мов. Крім того, за допомогою цієї моделі, за словами дослідників, можна прогнозувати зміну мов.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button