Фото

Представлений концепт повністю автономного плавучого будинку (фото)

Дизайнерська компанія Arkup представила повністю автономний плавучий будинок, пише New Atlas. І кажучи «будинок», автори мають на увазі повноцінний, просторий, дорогий і наповнений сучасними пристроями розумний будинок, а не кілька крихітних кают в трюмі. Він здатний забезпечувати себе електроенергією і водою, а при знаходженні відповідного місця висуває пневматичні «ноги»-палі і стає стаціонарним.

Базована у Флориді компанія називає свій проект двохпалубною розкішною яхтою, але менше за все ця споруда схожа на витончену яхту. Якщо не вдаватися в подробиці, то з вигляду це сучасний двоповерховий будинок з панорамним склінням, який випадково опинився на воді. Творці говорять, що плавучі будинки популярні в деяких частинах світу, і вони вирішили додати до цієї ідеї автономності та технологічності.

Будинок виглядає в кращих традиціях журналів про сучасні хайтек-інтер’єри, немов пентхаус зняли з верхівки нью-йоркського хмарочоса і перенесли на воду. У плавучого житла великі панорамні вікна, в інтер’єрі тільки білі і сірі кольори і строгі прямі лінії. І все це не викликало сильного подиву, якби не перебувало на воді, так і ще й могло по ній пересуватися на необмежені відстані. Площа будинку — нереальні для яхт середніх розмірів 400 квадратних метрів, його простір універсальний: господарі можуть змінювати його під вечірки, зустрічі, заняття спортом… Будинок обладнаний зв’язком 4G, супутниковим телебаченням, радіо і т. д.

1 / 11


Дизайнери кажуть, що будинок не просто так називається «плаваючим» — він дійсно може розвивати швидкість на воді до 13 км/год, причому будинку-кораблю не треба поповнювати запаси палива. На ньому встановлено два електричних обертових двигуна по 136 к. с. кожен, які можуть забезпечити будинку розворот на 360 градусів. Електроенергією електросудну забезпечують сонячні панелі, чия сумарна потужність досягає 30 кВт.

Енергія від них накопичується в батареях, здатних зберігати 1000 кВт*год. Розумний будинок збирає дощову воду і зберігає її в системі водопостачання. При відсутності дощу можна використовувати солону морську воду — в будинку встановлені опріснювачі, так що мешканці ніколи не залишаться без питної води. Нарешті, будинок здатний витримати пориви вітру до 250 км/год або ураган 4-ї категорії з 5 існуючих.

Кнопка «Наверх»
Закрыть