Технології

Вчені збільшили термін служби бетонної конструкції. Допоміг вуглецевий текстиль

Корейський інститут цивільного будівництва і будівельних технологій (KICT) оголосив про розробку ефективного методу структурного посилення бетону. Вчені використовували негорючу вуглецеву текстильну сітку і цементний розчин, який може подвоїти опорну здатність структурно дефектних бетонних конструкцій і продовжити термін їх служби в три рази. Про розробку повідомляє журнал Materials.

Спочатку майже вся інфраструктура в Південній Кореї (більш 90%), включаючи мости, тунелі і житлові будинки, була побудована з бетону. Для зношених або структурно дефектних бетонних конструкцій, які потребують посилення, листи з вуглецевого волокна зазвичай наносяться на поверхню конструкції, використовуючи органічний клей. Однак такі клеї схильні до спалаху і не можуть наноситися на конструкції з вологими поверхнями. Ці листи з вуглецевого волокна можуть від’єднатися і впасти, якщо вони піддаються впливу вологи.

Дослідницька група KICT на чолі з доктором Хен-YOль Кім розробила ефективний метод посилення зношених бетонних конструкцій. У цьому методі використовуються панелі з тонкого збірного текстильного армованого розчину (TRM). Він складається з вуглецевої текстильної сітки і тонкого шару цементного розчину. Метод посилення TRM може застосовуватися у вигляді монолітної конструкції. Використовуючи метод KICT, панелі TRM товщиною 20 мм прикріплюються до поверхні наявної конструкції, а потім простір між наявною структурою і панелями заповнюється цементним розчином, який і служить клеєм.

Вчені збільшили термін служби бетонної конструкції. Допоміг вуглецевий текстиль
Випробування на руйнування бетонної плити, посиленої панеллю TRM. Фото: Корейський інститут цивільного будівництва і будівельних технологій (KICT).

Як вуглецевий текстиль, так і цементний розчин є негорючими матеріалами, які мають високу вогнестійкість. Це означає, що їх можна ефективно використовувати для зміцнення бетонних будівель, які можуть наражатися на небезпеку загоряння. Новий метод також може застосовуватися на вологих поверхнях взимку, при цьому панелі не падають навіть в разі потрапляння води. Крім того, на відміну від сталевих арматурних стрижнів, вуглецевий текстиль не схильний до корозії і, таким чином, може бути ефективно використаний для зміцнення дорожніх споруд і парковок, де часто використовуються проти льодові засоби, а також для зміцнення морських бетонних конструкцій, які піддаються впливу морських солей.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button