Екологія

Припинення викидів СО2 не вплине на глобальне потепління

З прогнозами нового дослідження не погодилися деякі світові кліматологи, однак автори роботи підкреслюють, що ситуація в будь-якому випадку буде тільки погіршуватися з кожним роком, якщо нічого не зробити

Норвезькі дослідники опублікували цікаву роботу в журналі Nature Scientific Reports. За їхніми прогнозами, навіть якщо людство з завтрашнього дня перестане викидати в атмосферу парникові гази, Земля буде продовжувати нагріватися, а рівень океанів підніметься.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Автори роботи вважають, що глобальне потепління наступає через природні процеси, які людині буде складно зупинити. «Згідно з нашим моделям, людство знаходиться за межами точки неповернення», – говорить провідний автор Йорген Рандерс. «Якщо ми хочемо зупинити процес нагріву, ми повинні зробити щось додатково, наприклад, висмоктати CO2 з атмосфери і« заховати »його під землею, а також зробити поверхню планети яскравішою».

Рандерс і Ульріх Голуке зробили прогноз зміни клімату до 2500 року за двома сценаріями: миттєве припинення викидів і поступове скорочення газів, що нагрівають планету, до 2100 року (саме те, до чого прагне Паризька хартія).

Якби викиди СО2 припинилися як по клацанню пальців, планета продовжувала б нагріватися протягом наступних 50 років, а температури на Землі підвищилися в середньому на 2,3 ° С вище доіндустріального рівня. Після цього Земля почала б повільно остигати. Однак навіть при такому розкладі радіти не варто. Кліматична модель показує, що починаючи з 2150 року планета знову почала б нагріватися протягом наступних 350 років, а рівень моря піднявся б на три метри.

Згідно з другим сценарієм, до 2500 року температури на Землі були б на 3 ° C вище індустріального рівня, а вода в океані піднялася б на два з половиною метри.

Автори кажуть, що такі прогнози цілком вірогідні, оскільки причини зміни клімату запустили процес, який називається «петлею позитивного зворотного зв’язку», а значить, його дуже важко зупинити.

Серед головних причин, які не дозволяють переломити тенденцію глобального потепління, вчені виділяють такі:

  • зниження земного альбедо через скорочення площі льодів;
  • збільшення вмісту водяної пари в атмосфері, пов’язане з ростом температур;
  • зростання вмісту парникових газів в атмосфері у зв’язку з емісією вуглецю при таненні вічної мерзлоти.

Як говориться в дослідженні, старт цим процесам було дано в 1950-х роках, а в 1960 – 1970-х роках була пройдена точка неповернення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button