Екологія

12-річна дівчинка побудувала робота, який шукає в океані пластикове сміття

12-річна дівчинка з Массачусетсу розробила систему очищення води, яка привернула увагу великих технологічних компаній.

Ганна Ду з Андовера любить воду і часто проводить час в Бостонській гавані. За її власними словами, під час чергового візиту до Бостон-Харбор вона помітила, що на піску розкидано велику кількість пластикового сміття. Дівчинка спробувала зібрати його самостійно, але її сили швидко вичерпалися. Звичайно, вона була не першою людиною, яку обурив стан пляжу — однак саме Ганна вирішила всерйоз зайнятися цією проблемою. У підсумку вона сконструювала робота з ІЧ-датчиком, здатного відстежити в океані пластикове сміття.

Дрібне пластикове сміття (т. зв. «мікропластик») — це проблема не тільки Бостона, але і всього світу. Розмір частинок сміття становить приблизно 5 мм, так що звичайною сіттю його не зібрати. У Північному Льодовитому океані, до прикладу, за оцінками експертів міститься приблизно 12 000 частинок мікропластика на кілограм льоду — це найвищий показник за всю історію.

Вчені використовують ту ж методику, що і винахід Ду, створюючи дистанційно керовані апарати (ROV). Пластик добре поглинає інфрачервоне випромінювання, а тому його легко виявити за допомогою інфрачервоних датчиків. В даний час дівчинку запросили в Young Scientist Lab, де вона спробує поліпшити свого робота. Наступним кроком, за задумом Анни, повинні стати не підводні апарати на дистанційному управлінні, а бездротові літальні дрони.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button