Технології

Пристрій уприскування водню економить паливо і скорочує викиди на дизелях

Південно-австралійська компанія готова приступити до повномасштабного виробництва інноваційного післяпродажного комплекту, який вражаюче скорочує витрату палива, викиди твердих частинок і окису вуглецю для великих дизельних двигунів, вимагаючи натомість лише невеликої кількості води.

Система HYDI генерує власний водень під час їзди і впорскує його в повітряно-паливну суміш безпосередньо перед початком згоряння, змінюючи паливну суміш для оптимальної ефективності. Компанія стверджує, що невелика кількість водню «допомагає суміші запалюватися швидше і повністю згоряти, що призводить до збільшення потужності при використанні меншої кількості палива і створення меншої кількості викидів».

Система HYDI

Компанія працює з цілим рядом великих дизельних двигунів об’ємом від шести до 40 літрів і більше, і заявляє, що вона може знизити витрату палива на 5-13%, що призведе до скорочення часу окупності інвестицій до трьох місяців в режимі нон-стоп, або до 18 місяців при використанні в міському автобусі.

Його вплив на викиди, можливо, ще більш вражаючий: скорочення викидів твердих частинок на 25 — 80 %, в той час як викиди оксиду вуглецю знижуються на 7 — 25 %.

Водень утворюється за допомогою електролізу, забираючи енергію з генератора змінного струму і використовуючи її для поділу дистильованої води з контейнера, яка вимагає близько двох літрів води на кожні 70 з гаком годин роботи. За словами керуючого директора компанії HYDI Джона Уїлсона, в цьому випадку мова не йде про електролітичні або лужні розчини, що, за його словами, відрізняє пристрій HYDI від інших пристроїв, представлених на ринку.

Чи існує тут проблема енергозбереження? Зрештою, електролітичне відділення водню від води — це неефективний процес, а це означає, що від двигуна потрібно відбирати більше енергії, ніж можна окупити завдяки спалюванню утвореного водню.

Але справа не в цьому. Водень споживає значно менше енергії для займання, ніж дизель, і створює полум’я, яке поширюється через камеру згоряння більш ніж в 10 разів швидше, ніж дизельне паливо. Це створює швидке і повне згоряння повітряно-дизельної суміші, що дозволяє більш ефективно використовувати паливо. Ось звідки береться додатковий ККД і знижені викиди, а не енергія, що виділяється відносно невеликою кількістю водню.

HYDI каже, що розробляє і тестує систему з 2013 року, що встановлюються на вантажівки, громадські автобуси, сміттєвози, гірничодобувні машини і генератори по всій Австралії, при цьому одна вантажівка вже везе близько 50 000 км (31 000 миль) автопоїзда на задньому дворі.

Результати випробувань, проведених Університетом Південної Австралії, підтвердили зниження викидів твердих частинок, і незрозуміло, звідки беруться результати за ефективністю і викидів CO, але Вілсон каже, що HYDI вже виготовляє агрегати в невеликих масштабах, і якщо надійде велике замовлення, то планується будівництво великих виробничих потужностей.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть