Технології

Інженери MIT створили “ніжного робота” для роботи з продуктами (відео)

Пристрій може збирати й упаковувати продукти, не пошкоджуючи їх. Про розробку пише TechCrunch.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту розробили роботизовану систему для роботи з продуктами. Пристрій поєднує в собі комп’ютерний зір і “ніжне” роботизоване захоплення для пакування різних предметів. Робот може збирати покупки, щоб одні товари не зашкодили іншим.

RoboGrocery використовує комбінацію камер RGB-D, сервоприводів із замкнутим контуром управління і м’яких тактильних датчиків, щоб визначати різні форми і розміри продуктів. Згідно з статтею дослідників, камери надають інформацію про глибину та кольорові зображення для точного визначення форм і розмірів об’єктів у міру їхнього переміщення по конвеєрній стрічці.

Двигуни руки забезпечують точне управління і зворотний зв’язок, даючи змогу захвату регулювати захоплення залежно від характеристик об’єкта. Завдяки вбудованим датчикам у пальці захоплення робота він може вимірювати тиск і деформацію об’єкта, що, за словами дослідників, дає цінні дані про жорсткість і крихкість.

Щоб протестувати систему, дослідники помістили 10 невідомих роботу об’єктів на продуктовий конвеєр. Продукти варіювалися від делікатних продуктів, як-от виноград, хліб, капуста, кекси і крекери, до набагато твердіших, як-от консервні банки, коробки і відра морозива.

Демонстрація роботи роботизованої системи

Під час роботи на першому етапі система комп’ютерного зору визначає товари, які потрібно зібрати і планує свою роботу. Після цього роботизоване захоплення перевіряє властивості та крихкість об’єкта. Наприклад, торкаючись винограду, датчики тиску в пальцях визначають, що їх не варто класти на дно пакета. Перевірка консервної банки, навпаки, показує, що її можна покласти під інші продукти.

Хоча система поки що не готова до комерційного впровадження, дослідники наголошують на важливості поєднання різних методів аналізу для роботизованих систем. Вчені продовжать удосконалювати роботу комп’ютерного зору та захоплення. У перспективі розробку можна буде використовувати не тільки на харчових виробництвах і в продуктових магазинах, а й, наприклад, для сортування сміття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button