Технології

З дерева зробили фільтр, який очищає воду більш ніж на 99 відсотків

Американські вчені розробили з молодої деревини, що лежить під корою, ефективний фільтр для води, який відфільтровує з води понад 99 відсотків бактерій — в тому числі кишкову паличку.

Pixabay

Для виготовлення фільтра найкраще підійдуть сосна, ялина і ялиця.

Як повідомляє ТАСС, американські вчені з Массачусетського технологічного інституту з’ясували, що невеликий шматок ксилеми – молодої деревини, що лежить безпосередньо під корою – може відфільтрувати з води понад 99 відсотків бактерій, у тому числі кишкову паличку. Автори розробки впевнені, що ксилема не цвітучих дерев, таких як сосна і гінкго, є недорогим і ефективним матеріалом для фільтрації води, особливо в сільських районах.

Фільтруючі ксилемні картриджі виготовляються в кілька етапів: гілки або стовбури очищаються від кори, нарізаються до необхідних розмірів, потім піддаються термічній обробці, обробці етанолом і сушінні. Обробка запобігає руйнуванню стінок трахеїт, по яких рухається рідина. При випуску фільтрів у виробничому масштабі вони повинні стати досить доступними.

Голонасінні рослини, такі як сосна, кедр або ялина, краще підходять для створення фільтрів, ніж покритонасінні або квіткові. Для кожного регіону автори дослідження пропонують використовувати свої види хвойних.

Створений прототип фільтрує воду зі швидкістю один літр на годину. Автори технології припускають заміну фільтрів або щодня, або щотижня — залежно від потреб господарства. Ксилемний фільтр ефективно справляється як з біологічними забруднювачами, так і з суспензіями, наприклад, глиною. Вода при цьому набуває більшої прозорості.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button