Наука

Прострочений хліб подобається бактеріям, з яких можна робити нову їжу

Прострочений хліб можна використовувати для вирощування бактерій, корисних для харчової промисловості. Дослідження, опубліковане в Frontiers in Microbiology, передбачає, що одним із способів використовувати харчові відходи є використання зіпсованого хліба, в якості середовища для вирощування мікробних заквасок.

Хлібні відходи — це не тільки економічні втрати, стверджують автори дослідження, але і негативний вплив на навколишнє середовище. Велика частина відходів потрапляє на звалища, які виділяють парникові гази — вуглекислий газ і метан. Дослідники пропонують використовувати все викинуте тісто для харчування тих мікроорганізмів, які необхідні для початку бродіння в харчовій промисловості, в тому числі хлібобулочної та молочної промисловості та виноробстві.

«Ми вважаємо, що впровадження інноваційних технологій біоопрацювання може стати ключем до вирішення проблеми з утилізацією харчових відходів та підвищенню стійкості агропродовольчої системи», — розповів координатор команди, доктор Карло Ріццелло з Університету Барі в Італії Альдо Моро.

Ріццелло і його колеги експериментували більш ніж з 40 різними видами умов вирощування, щоб знайти кращу комбінацію для різних бактерій, дріжджів та інших мікроорганізмів, використовуваних у харчовій ферментації. Дослідницька робота охоплювала пошук правильного рецепта і кількості хліба, ферментів і додаткових інгредієнтів, а також ідеального часу і температури інкубації.

Мета полягала в тому, щоб створити зіпсовану хлібну середу (ІХС), яка відповідала б або перевершила б існуючі методи харчового виробництва. Насправді, вчені розробили секретний соус, у складі якого на 50% був зіпсований хліб. ІХС представляє «інтерес» для широкого спектра мікроорганізмів, включаючи бактерії, що використовуються у виробництві йогурту. Важливо відзначити, що, за оцінками вчених, собівартість ІХС становить приблизно третину від вартості звичайного сировини.

«Протокол, який ми змогли створити, поєднує в собі як необхідність утилізації величезної кількості відходів хліба і дешеві джерела для виробництва, так і придатність для вирощування кількох видів заквасок в харчовій промисловості. Зараз «соус» знаходиться на стадії патенту», — додає Ріццелло.

За словами вчених, створений ними протокол легко масштабується і впроваджується на виробництві, що дозволить здешевити процес створення багатьох видів продуктів по всьому світу.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть