Технології

Унікальний матеріал може відкрити нову функціональність в напівпровідниках

Якщо нові і перспективні напівпровідникові матеріали з’являться в наших телефонах, комп’ютерах і іншої електроніки, яка володіє все більш широкими можливостями, дослідники повинні отримати більший контроль над функціонуванням цих матеріалів.

Уникальный материал может открыть новую функциональность в

У статті, опублікованій в журналі Science Advances, дослідники з Політехнічного інституту Ренселера докладно розповіли про те, як вони розробили і синтезували унікальний матеріал з контрольованими можливостями, які роблять його дуже перспективним для майбутньої електроніки.

Перспективні матеріали для електроніки

Дослідники синтезували матеріал — органічно-неорганічний гібридний кристал, що складається з вуглецю, йоду та свинцю, а потім продемонстрували, що він здатний володіти двома властивостями матеріалу, раніше небаченими в одному матеріалі. Він показав спонтанну електричну поляризацію, яка може бути змінена при впливі електричного поля, властивість, відома як сегнетоелектрика. Одночасно він відображав асиметрію, відому як хіральність — властивість, при якому два різних об’єкти, такі як права і ліва руки, відображають один одного, але не можуть бути накладені один на одного.

За словами Цзян Ші, доцента матеріалознавства та інженерії в Ренселере, це унікальне поєднання сегнетоелектрики і хіральності дуже вигідно. У поєднанні з провідністю матеріалу обидві ці характеристики можуть забезпечувати інші електричні, магнітні або оптичні властивості.

Уникальный материал может открыть новую функциональность в

«Те, що ми зробили тут, — це оснащення сегнетоелектричного матеріалу додатковою функціональністю, що дозволяє маніпулювати ним раніше неможливими способами», — сказав Ші.

Експериментальне відкриття цього матеріалу було засновано на теоретичних прогнозах Равішанкара Сундарарамана, доцента матеріалознавства і техніки в Rensselaer. За словами Сундарарамана, сегнетоелектричним матеріалом з хіральністю можна маніпулювати, щоб по-різному реагувати на світло ліворуч і праворуч, щоб він давав певні електричні і магнітні властивості. Цей тип взаємодії світла і матерії особливо перспективним для майбутніх комунікаційних та обчислювальних технологій.

За матеріалами phys.org

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть