Поради

ПРОТИТАРАННІ ПРИСТРОЇ

Загалом компанія TiSO випускає два типи протитаранних пристроїв. Потреба у двох різновидах пояснюється кардинально відмінними функціями цих виробів попри майже однакову їхню назву. І ці два типи забезпечують в повній мірі досягнення необхідної мети. Боларди виробництва TiSO з антитаранними можливостями являють собою стовпчики що надійно встановлені на проїзний частині чи тротуарі. Вони перешкоджають несанкціонованому проїзду автомобілів на територію з обмеженим доступом для автотранспорту, навіть, якщо він спробує проїхати через болард на швидкості до 50 і 80 км за год, при масі авто у 6,8 т. (встановлено експериментально). В більшості випадків такі антитаранні блокувальники використовують в постійному режимі, але компанією випускаються і з’йомні моделі, коли режим доступу може змінюватися час від часу. Разом з тим ці протитаранні пристрої мають вишуканий вигляд і не зіпсують цільний екстер’єр території, де вони встановлені.

Вказані тут блокувальники виробництва TiSO окрім надійної стійкості та елегантного дизайну мають ще пару суттєвих плюсів – вони легко встановлюються – це раз, і не потребують ніякого техобслуговування – це два. Мають також широкий спектр застосування – від урядових установ, військових баз, атомних електростанцій, будь-яких промислових підприємств до спортивних споруд, зон відпочинку і розваг, торгових, медичних та освітніх закладів і просто житлових кварталів, дачних селищ тощо, а це вже цілих три плюси.

Другий тип блокувальників доріг антитаранного виду має геть інший вигляд – це не стовпчик, а наче книга, частково розкрита в бік руху транспорту. Принцип дії укладається у англійську назву пристрою – speedbump – як бампер проти швидкості. Вони встановлюються в місцях скупчення людських мас (спортивні комплекси, вистав тощо) та доволі інтенсивного руху автотранспорту і слугують запобіганню зіткненням (таранним діям), пом’якшуючи рух і змушуючи водіїв бути максимально уважними. Хоча перелік місць застосування таких антитаранних блокувальників може бути значно ширшим і дорівнювати переліку місць, що був наведений вище, тобто будь-де, де є потреба у стримуванні надмірно швидкого руху задля забезпечення безпеки як транспортних засобів, так і пішоходів. Розрізняють установлення – на дорожнє покриття з допомогою гумових пандусів, чи із частковим зануренням в покриття.  Крім того, на трасах з насиченим трафіком встановлюють блокувальники з гідравлічним приводом для регулювання його положення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button