Наука

Проведена перша внутрішньоутробна операція на головному мозку

Американські нейрохірурги провели операцію по виправленню потенційно смертельної судинної мальформації в головному мозку плода.

Дослідники з Бостонської дитячої лікарні та лікарні Бригам енд Уоменс при Гарвардській медичній школі провели першу успішну внутрішньоутробну операцію по усуненню мальформації вени Галена. Ця судинна патологія представляє смертельну небезпеку для новонародженого.

Дослідники провели внутрішньоутробну емболізацію плода з мальформації вени Галена на терміні 34 тижні і 2 дні. Вони використовували для лікування трансматочну емболізацію під ультразвуковим контролем. Подальше спостереження показало, що операція пройшла успішно і після пологів немовля відчуває себе добре. Симптоми захворювання, які зазвичай проявляються після народження, не встановлені.

Новонароджений не потребував серцево-судинної підтримки або хірургічного втручанні після внутрішньоутробного лікування і знаходився під наглядом у відділенні інтенсивної терапії новонароджених протягом декількох тижнів. Протягом цього часу у немовляти не було виявлено неврологічних порушень, а на МРТ головного мозку не було знайдено ознак інсультів, скупчення рідини або крововиливів.

Ми раді повідомити, що в шість тижнів дитина відчуває себе чудово, не приймає ніяких ліків, нормально їсть, набирає вагу і повернулася додому. Немає ніяких ознак будь-якого негативного впливу на мозок, – говорить Даррен Б. Орбах, доктор медичних наук, співдиректор Центру цереброваскулярної хірургії і втручань Бостонської дитячої лікарні та доцент радіології Гарвардської медичної школи

Мальформація вени Галена — це рідкісний внутрішньоутробний стан, при якому артерії, що несуть кров з високим потоком і високим тиском в мозок з серця, з’єднуються безпосередньо, а не через капіляри з однією з головних збірних вен глибоко в основі мозку. Через зміни в судинній фізіології немовляти під час і після пологів високий кровотік чинить серйозний вплив на серце і мозок. Це може привести до легеневої гіпертензії, серцевої недостатності і іншим загрозливим життю станам.

Поточна операція — перша в серії клінічних випробувань, які проводять медики. Вони продовжать роботу для оцінки безпеки і ефективності в інших пацієнтів. У разі підтвердження успіху цей підхід відкриє можливість для запобігання розвитку небезпечної патології до народження, а не спроб повернути її назад після пологів, як це робиться нині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button