Здоров'я

Причини печії

Печія надзвичайно поширена, вражаючи приблизно 1 з кожних 4 дорослих жителів у світі.  Це біль у грудях, який виникає після їжі, лежачи або нахиляючись і зазвичай описується як «печіння». Біль локалізується в нижній частині грудини в центрі грудної клітки. Дискомфорт часто піднімається вгору і назовні.

Кислотний рефлюкс — це регургітація деякого вмісту шлунка, включаючи шлункову кислоту (шлунковий рефлюкс), у стравохід. Це основний симптом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Рефлюкс здебільшого виникає без нашого відома про це.

Коли їжа або напої споживаються, вони проходять з рота вниз по стравоходу (стравоходу) в шлунок. М’язове кільце (нижній стравохідний сфінктер), яке з’єднує стравохід зі шлунком, має забезпечити односторонній потік. Кислотний рефлюкс виникає, коли ця одностороння система виходить з ладу. Тоді все, що трапиться у вашому шлунку, повертається в стравохід у неправильному напрямку. Шлунок виробляє кислоту, яка сприяє травленню, розщеплюючи їжу та напої. Хоча шлунок може протистояти кислоті, якщо вона в достатній кількості потрапляє в стравохід, це спричинить біль (печію). Іноді слизова оболонка стравоходу може запалюватися (езофагіт). Якщо запалення сильне, можуть утворюватися виразки. Більше інформації: https://www.kramatorsk.info/view/287151 .

Фактори способу життя:  Існують певні фактори, які збільшують ризик печії та рефлюксу. До них належать:

  • куріння
  • Надмірне вживання алкоголю
  • Вагітність
  • Нахили або нахили вперед
  • Надмірна маса тіла.

Вагітність:  у багатьох жінок на пізніх стадіях вагітності може розвинутися печія, коли дитина, що росте, штовхається вгору на животі. Симптоми часто зникають після народження дитини, але можуть тривати й після.

Грижа стравохідного отвору : грижа стравохідного отвору — це коли частина шлунка ковзає вгору в грудну клітку, проштовхуючись через отвір (так званий проміжок) у м’язі діафрагми (ковзаюча грижа стравохідного отвору). Грижа сама по собі рідко викликає будь-які симптоми, але, здається, підвищує ймовірність рефлюксу. Тим людям, які мають велику грижу діафрагми, може знадобитися операція.

Однак багато людей можуть страждати від печії, коли немає видимого способу життя чи інших факторів. Також досить часто у людей виникають симптоми через рефлюкс, коли немає ознак езофагіту. Лікарі вважають, що в таких випадках слизова оболонка стравоходу надзвичайно чутлива до рефлюксу кислоти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button