Фото

Приголомшливе фото срібного моря навколо грецьких островів

Астронавт на Міжнародній космічній станції (МКС) нещодавно зробив приголомшливу фотографію «сонячного відблиску», який перетворив поверхню моря в обертове срібне дзеркало, що оточує пару грецьких островів.

Член екіпажу 67-ї експедиції МКС зробив знімок 25 червня за допомогою цифрової камери з ілюмінатора станції. Велика частина суші в центрі фотографії – Острів Мілос, площею 151 квадратний кілометр і його крихітний безлюдний партнер на заході – Антимілос, площа якого становить близько 8 квадратних кілометрів. Сріблясті моря, що оточують острови, – це Миртоанське море на північний захід від Мілоса і Критське море на південний захід, обидва з яких є частиною більшого Середземного моря.

Сонячні відблиски можуть бути помічені спостерігачами в космосі, оскільки сонячне світло відбивається від особливо спокійних морів або інших плоских водойм практично без втрат. Це схоже на те, як світло відбивається від спокійного моря під час сходу або заходу сонця, якщо дивитися з Землі, що створює блискучу смугу на поверхні; але з космосу смуга виглядає як величезна срібляста пляма, яка часто займає кілька сотень квадратних кілометрів. У міру обертання Землі здається, що і пляма теж обертається.

Хвилясті лінії і завихрення на зображенні, які перетинають срібну поверхню моря, як подряпини на дзеркалі, викликані поверхневими течіями, створюваними вітром, і більш глибокими морськими течіями під поверхнею, а також більш рідкісними явищами, такими як внутрішні хвилі, що рухаються під поверхнею води, і круговороти. Більшість з цих особливостей зазвичай залишаються непоміченими з космосу, але оскільки вони розсіюють частину сонячного світла, але стають особливо помітними під час сонячного відблиску.

За даними Земної обсерваторії НАСА, ще однією примітною особливістю є довга пряма лінія в лівому нижньому кутку знімка, яка, швидше за все, є слідом від корабля, який швидко рухався по поверхні


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments