Фото

Показаний концепт «зелених» житлових комплексів, спроєктованих за принципом мітозу

«Мітоз» – модульна система, створена відповідно до біофільних і орієнтованих на користувача принципів проєктування. На думку авторів, це рішення допоможе знизити ступінь негативного впливу сучасних будівель на навколишнє середовище.

Проект житлового комплексу / © GG-loop

У 2019 компанія GG-loop показала квартири, зібрані з багатошарових клеєних дерев’яних панелей і оточені дерев’яним фасадом, який створили за принципами параметричного дизайну. Проєкт розробили з урахуванням принципів біофільного дизайну: він з’єднав архітектуру і природу, щоб зробити життя людей в будинку краще. Тепер компанія вирішила зробити більш масштабний проєкт – житловий комплект, створений за тими ж принципами, що і квартири. Результат ідеї – концепт архітектурної системи Mitosis, або «Мітоз». Це відсилання до біологічного процесу поділу материнської клітини на дві дочірні.

Назву вибрали тому, що мітоз асоціюється з модульністю і довгостроковою адаптацією системи і, відповідно до релізу, «є метафорою гнучкого співіснування організму, де кожна житлова одиниця співіснує в симбіозі з усіма іншими й своїм середовищем проживання».

Проєкт житлового комплексу / © GG-loop
Проєкт житлового комплексу / © GG-loop

За задумом, концепт використовуватимуть для створення збірних дерев’яних біомодулів: вони повинні виявитися гнучкими й економічно вигідними. Будинки мають намір будувати з матеріалів, які вловлюють вуглець і використовують зовнішні ресурси з максимальною ефективністю. Таким чином, «Мітоз» створить екологічно чисте середовище, яке буде виробляти більше енергії, ніж споживати, і переважно використовувати власні ресурси.

Система працює так: спочатку за допомогою 3D-моделювання розробляється дизайн будівлі або житлового комплексу. Розміри й внутрішнє планування визначають виходячи з багатьох параметрів – сонячного випромінювання, вітру, щільності населення, наявності громадських просторів і іншого. Потім за допомогою інструментів параметричного проєктування «Мітоз» прогнозує, як будівлі будуть рости, розвиватися і самопідтримується.

У всіх модулів конструкції – ромбовидна форма. Це потрібно, щоб створювати більше простору для дозвілля жителів, проведення публічних заходів і міського сільського господарства. На кожному з блоків є принаймні одна тераса – так люди зможуть проводити більше часу на свіжому повітрі й розбивати свої невеликі сади.

Проєкт житлового комплексу / © GG-loop
Проєкт житлового комплексу / © GG-loop
Проєкт житлового комплексу / © GG-loop

Всі вертикальні з’єднання розташовані зовні, створюють враження безперервної колони й, за словами авторів, повинні давати жителям комплексів почуття відкритості та одночасно захищеності.

Завдяки гнучкій структурі й сітчастої конструкції «Мітоз» можна використовувати для побудови односімейних окремо поставлених будинків, і житлових комплексів зі своїми школами, оздоровчими центрами, магазинами та розважальними центрами. Так система виходить за рамки базової концепції сталого проєктування і переходить до дизайну, який фокусується на створенні чистого позитивного впливу на навколишнє середовище.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button