Всесвіт

Природу таємничого світіння між галактиками нарешті розкрили

Астрономи розробили метод для спостереження внутрішньогрупового світіння галактик. Результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Міжнародна команда астрономів застосувала новий метод дослідження, щоб вивчити зірки в групі галактик і дізнатися більше про природу слабкого світла між ними. В астрономії його називають внутрішньогрупове світіння. Як пояснюють автори дослідження, про його природу мало що відомо.

Це таємниче явище складно вивчати, адже навіть найяскравіші частини внутрішньогрупового світіння приблизно в 50 разів темніше, ніж нічне небо на Землі. Його дуже важко виявити навіть за допомогою найбільших, що на поверхні планети, що в космосі.

“Внутрішньогрупове світло”, яким би тьмяним воно не було, походить від зірок, позбавлених рідної галактики. Кредит: Мартінес-Ломбілья та ін. / UNSW, Сідней

Однак використовуючи надчутливу техніку і передові методи спостереження вченим це вдалося. Вони усунули світло від усіх об’єктів, крім того, що знаходиться всередині галактичної групи. Це допомогло астрономам вивчити та розповісти історію зірок, які її населяють.

Вони виявилися “сиротами”. Це означає, у зірок у внутрішньогруповому світлі виявилися інше походження, ніж у найближчих сусідів. Вчені розкрили історію цього “космічного притулку”. Виявилося, окремі зірки відокремилися від рідних галактик в дитинстві, і тепер вони «вільно плавають, слідуючи гравітації групи», пояснюють вчені.

У підсумку, вчені довели – внутрішньогрупове світло, яким би тьмяним воно не було, виходить від зірок, позбавлених рідної галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button