Всесвіт

“Хаббл” показав дві зірки в бурхливій стадії зростання

Космічний телескоп “Хаббл” показав яскраву змінну зірку V 372 Orionis і зірку-компаньйона меншого розміру. Про це повідомляється в прес-реліз Центру космічних польотів Годдарда НАСА.

Яскрава змінна зірка V 372 Orionis займає центральне місце на новому зображенні, зробленому космічним телескопом НАСА та Європейським космічним агентством «Хаббл». Також він показав зірку-компаньйон меншого розміру, вона знаходиться в лівому верхньому кутку знімка. Обидва об’єкти знаходиться в Туманності Оріона, величезній області зореутворення приблизно в 1 450 світлових роках від Землі.

V 372 Orionis – це особливий тип змінної зірки, також вона відома як змінна Оріона. Обидва молодих об’єкти зараз знаходяться в своїй «бурхливій» стадії зростання, які виглядають як нерегулярні зміни світності. Змінні Оріона часто асоціюються з дифузними туманностями, і V 372 Orionis — не виняток. Також на фотографії видно неоднорідний газ і пил.

Зображення отримали з двох знімків з двох камер “Хаббла”.

Чотири дифракційні шипи навколо найяскравіших зірок на цьому зображенні утворюються, коли інтенсивне точкове джерело світла взаємодіє з чотирма «лопатями» всередині «Хаббла», які підтримують вторинне дзеркало телескопа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button