Наука

Психологи рекомендують активно озеленювати міста для мінімізації стресу

Психологи з Філадельфії (штат Пенсільванія, США) довели, що розширення зелених зон в містах чинить значний вплив на настрій місцевих жителів. Комфортне середовище зменшує число громадян, які страждають від стресових станів і депресії.

Психологи рекомендуют активно озеленять города для минимизации стресса

Великі насадження дерев, кущів та трави, як заявляють учені, в цілому покращують психологічне самопочуття людей. У дослідженні взяли участь близько 3,5 тис. добровольців, вони проживають у Філадельфії. Психічне здоров’я громадян вивчалося за 18 місяців перед озелененням порожніх районів і колишніх звалищ, які примикають до житлових будинків. Вільні простори були незабаром озеленені. Через 1,5 року після завершення робіт по благоустрою територій вчені знову обстежили волонтерів. В ході опитування учасники дослідження розповіли, що стали більш спокійними. Раніше, коли навколо будинків були не благоустроєнні території, городяни відчували себе пригніченими, неспокійними і роздратованими. Показники депресивних розладів серед опитаних стали менше на 68%.

Фахівці з США заявляють, що озеленення прибудинкових територій є вкрай корисними. Дані заходи слід визнати відносно недорогим способом поліпшити здоров’я місцевого населення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button