Наука

Кора головного мозку з’явилася на 300 млн років раніше, аніж думали вчені

Кора мозку з’явилася на 300 млн років раніше, чим думали вчені. Дослідники з Каролінського інституту встановили, що кора була присутня в мозку давніх хребетних істот, риб-міног, вже 500 млн років тому. Робота опублікована в журналі Nature Ecology & Evolution.

Кора — тонкий, але дуже складно влаштований шар на поверхні великих півкуль головного мозку людини, ссавців, птахів і рептилій. Цей шар складається з кількох мільярдів клітин, які дозволяють мозку обробляти сигнали від органів чуття, а також безпосередньо відповідають за роботу свідомості та інтелекту людини.

Цей відділ головного мозку з точки зору еволюції сформувався останнім — вчені припускали, що це сталося 200-250 млн років тому, коли розділилися предки сучасних рептилій, птахів і ссавців і решти хребетних тварин.

У ході нового дослідження нейрофізики встановили, що плащ мозку — попередник кори, який існував у стародавніх міног і міксин, примітивних безщелепних риб, — виконував функції кори головного мозку ще 500 млн років тому.

Досі вважалося, що плащ мозку здатний обробляти тільки сигнали, які надходять від органів нюху. Однак нове дослідження показало, що ця частина мозку відповідає за обробку зорових сигналів — а, значить, виконує подібну функцію з корою головного мозку.

«Наші досліди показують, що час появи кори мозку слід відсунути на 300 млн років назад у минуле. Це, в свою чергу, означає, що базова структура мозку людини визначилася більше 500 млн років тому – ще до того, як міноги відділилися від загального древа еволюції хребетних», – стверджує Стін Гріллнер, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments