Людина

Психологи: Щастя в шлюбі залежить від трьох факторів

Американські психологи заявляють, що сімейне життя дозволяє людині відчувати себе щасливою, особливо у важкі періоди, такі як криза середнього віку. Фахівці спробували з’ясувати, що робить шлюб вдалим і прийшли до висновку, що щастя в шлюбі залежить від трьох факторів.

1. Сумісність.
Американське видання The New York Times провело соціологічне опитування, результати якого показали, що середньостатистична людина відчуває себе набагато щасливішиою, якщо перебуває в шлюбі. Але, в той час як для деяких подружнє життя стає своєрідним рятівним колом, допомагає не потонути серед хвиль стресу, для інших шлюб перетворюється на якір, що тягне на дно. Психологи відзначили, що ключовим моментом, що відрізняє ці дві ситуації, є сумісність партнерів.

Сімейний терапевт Пітер Пірсон після багатьох років практики заснував спеціальну установу в Менло-Парк, Каліфорнія, де подружжя, стосунки яких охололи, можуть відновити втрачений зв’язок. За його словами, «хімія» між чоловіком і дружиною є лише частиною щасливого шлюбу, однак без неї будувати відносини набагато важче. Пірсон зазначив, що сумісність повинна бути не тільки сексуальна, але й духовна.

Взаєморозуміння між партнерами допомагає відновити відносини практично на будь-якому етапі.
Згідно із заявою фахівця, психологічна сумісність є своєрідною машиною часу, яка може повернути колишню пристрасть і закоханість. Якщо цієї «хімії» немає, то врятувати шлюб від руйнування практично неможливо.

«Якщо б я міг навчити сімейні пари будувати пристрасть на порожньому місці, я був би багатший за Білла Гейтса», – говорить терапевт.

Вивченням даного питання також займався канадський психолог Ерік Берн, який прославився завдяки своїй книзі «Ігри, в які грають люди». У 1950-1960-х роках чоловік докладно досліджував праці Зигмунда Фрейда і створив схему «транзакційного аналізу», яка допомагає зрозуміти закономірності взаємодії двох партнерів. Відповідно до його теорії, у людини є три его-стани: батько, дитина і дорослий, кожен з яких має свої специфічні потреби.

З теорії Берна, его-стани допомагають оцінити сумісність двох людей. Батько втілює загальні цінності і вірування, дитина – веселощі, душевний і фізичний комфорт, а дорослий – здатність вирішувати проблеми і протистояти труднощам. Якщо чоловік і жінка мають два або три однакових его-стани, вони сумісні та їх відносини будуть будуватися легко, без серйозних конфліктів. У той же час дві людини з прямо протилежними якостями, можуть служити балансом один для одного, наприклад, життєрадісна і безтурботна дівчина складе непогану партію стриманому та відповідальному хлопцю. Але, як зазначив Берн, подібні відносини недовговічні, рано чи пізно один з партнерів втомиться від виконання своєї ролі.

2. Любов до себе.
Дружина Пітера Пірсона Еллін Бейдер, що допомагає своєму чоловікові в терапевтичних сеансів зазначила, що при пошуку коханого не варто сподіватися зустріти свою ідентичну копію. Бейдер зазначила, що кожна людина по-своєму унікальна і це треба цінувати. Багато шлюбів терпіли крах як раз тому, що чоловік або дружина, упоєні щастям, починали «розчинятися» в партнері, втрачаючи індивідуальність. У таких випадках, підкреслила жінка, повернути колишні почуття надзвичайно складно.

При спільного життя люди підсвідомо переймають деякі якості і звички одне одного, але в будь-якій ситуації важливо залишатися самим собою, повідомляє The Independent. За словами Бейдер, у кожної людини є особисті інтереси, почуття та ідеї, тому для щастя в шлюбі треба не тільки реалізувати власні задуми, але і дозволити своєму чоловікові робити те саме.

3. Повага до особистого простору один одного.
Цей фактор вимагає від обох партнерів великих зусиль, особливо на етапі закоханості. Пітер Пірсон зазначає, що проведення дозвілля окремо робить позитивний вплив на відносини, так як не дає подружжю пересититися увагою один одного. За словами психолога, сімейні пари з великим досвідом здатні триматися на відстані і при цьому надавати один одному моральну підтримку.

Терапевт створив невеликий тест, який допоможе за лічені секунди визначити, наскільки здоровими є відносини між двома людьми, потрібно відповісти лише на одне питання. «Які емоції ви відчуваєте при думці, що ваш партнер, виїхавши на кілька днів, випадково залишив улюблений шарф або іншу важливу річ гардероба: чи будете ви роздратовані безладом або ж  поринете у приємні спогади?» Відповідь на питання допоможе зрозуміти, наскільки збігаються ваші его-стани батько, дитина і дорослий.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button