Людина

Фізичні вправи покращують пам’ять при серцевій недостатності

Фізичні вправи можуть поліпшити пам’ять у пацієнтів з серцевою недостатністю. Такі дані були представлені на EuroHeartCare 2019, науковому конгресі Європейського товариства кардіологів, відкритому в Мілані.

В рамках шестихвилинного тесту, в якому взяли участь пацієнти з серцевою недостатністю, вчені провели порівняння когнітивних функцій декількох груп. Дані порівнювалися між тими, хто займається фізичними вправами і тими, хто відмовляється від них. В результаті прямих доказів поліпшення пам’яті за допомогою спорту знайти не вдалося, але вчені впевнені, що активність покращує якість і тривалість життя.

Для пацієнтів з серцевою недостатністю рекомендується регулярно займатися спортом. При даному захворюванні страждають пам’ять, швидкість обробки інформації та виконавчі функції, а саме увага, планування, постановка цілей, прийняття рішень, виконання завдань.

Дослідження підкреслює, що когнітивна дисфункція є поширеною проблемою у 67% пацієнтів, які показали легке порушення. Дане дослідження дозволило зрозуміти, що медикам необхідно адаптувати свій підхід до пацієнтів з серцевою недостатністю, наприклад, ввести практику з залученням особи, яка здійснює догляд за родиною, для контролю дотримання пацієнтом запропонованого лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button