Всесвіт

Ракета SpaceX пробила дірку в іоносфері Землі

Ракета Falcon 9, яка належить компанії SpaceX, в ході запуску супутника Formosat-5 проробила дірку в іоносфері Землі діаметром 900 кілометрів, — пише ArsTechnica з посиланням на дослідження міжнародної групи учених, опубліковане в виданні Space Weather.

Через п’ять хвилин після старту ракета піднялася на висоту понад 300 кілометрів. Вона летіла практично вертикально, що призвело до формування найбільших ударних кругових хвиль, викликаних пуском космічної ракети.

Пролом, що виник в іоносфері Землі, з’явився вже через 13 хвилин після старту ракети-носія. Через його виникнення виникли збої в роботі навігаційних систем над західними територіями США і сусідніми з ними районами Тихого океану загальною площею 1,8 мільйона кілометрів. Діра викликала і похибка в роботі GPS, яка склала близько одного метра. Дослідники відзначають, що явище зберігалося протягом кількох годин.

Видання ArsTechnica повідомляє, що ефект зберігався протягом декількох годин і був порівнянний з локальним збуренням магнітного поля. Зазвичай через певний час після старту ракета рухається на висоті 80-100 кілометрів практично паралельно поверхні планети. Досягти висоти в 300 кілометрів при вертикальному польоті Falcon 9 вдалося за порівняно невеликої маси Formosat-5 (475 кілограмів).

Тайванський супутник Formosat-5 був запущений ракетою компанії SpaceX Falcon 9 24 серпня 2017 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button