Всесвіт

Відкриття вчених уперше підтвердило правоту Ейнштейна

Monthly Notices: Астрономи вперше спостерігали "область занурення" чорної діри.

Астрономи вперше спостерігали “область занурення” чорної діри. Це зона, де матерія перестає обертатися і палає прямо до її центру. Найбільше це нагадує водоспад. Результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Передбачена загальною теорією відносності Ейнштейна, ця зона є внутрішньою межею акреційного диска, безпосередньо перед горизонтом подій. Примітно, що ця область випускає випромінювання, хоча деякі вчені вважали, що це не так.

Однак саме завдяки випромінюванню цю область виявили за допомогою космічних телескопів НАСА NuSTAR і NICER. Рентгенівські телескопи вперше підтвердили, що ця так звана “область занурення” існує. Крім того, її вивчення допоможе астрономам розкрити деякі фундаментальні таємниці про чорні діри та природу простору-часу.

Спостереження зробили біля чорної діри MAXI J1820+070. Вона розташована на відстані 10 000 світлових років від Землі.

“Це перший погляд на те, як плазма, очищена від зовнішнього краю зірки, падає в центр чорної діри. І все відбувається в системі на відстані близько 10 000 світлових років, – заявив Ендрю Маммері, фізик з Оксфордського університету, провідний автор дослідження. -“У галактиці багато чорних дір, і тепер у нас є нова потужна техніка для вивчення найпотужніших гравітаційних полів. Це захоплююче”


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button