Всесвіт

Ракетний двигун, який частково працює на пластикових відходах, пройшов випробування

Британська компанія Pulsar Fusion успішно випробувала свою гібридну ракету на військовій базі Міністерства оборони Великобританії.

Двигун нової ракети частково працює на пластикових відходах. У Pulsar Fusion також досліджують технологію ядерного синтезу для високошвидкісного руху, що може скоротити час польоту на Марс вдвічі.

Ідея включити перероблені пластикові відходи в гібридне ракетне паливо — не унікальна. Її вивчали у компанії Virgin Galactic. У 2014 році вони випробовували ракету, яка працює на паливі із класу термореактивних пластмас. Але від цієї ідеї швидко відмовилися після невдалого випробувального польоту. Дослідники з Pulsar Fusion використовували для випробування ракети. Гібридне паливо, що складається з поліетилену високої щільності (HDPE), а також окислювача закису азоту — його подають в камеру згоряння під регульованим тиском через клапан. HDPE використовують для створення багатьох пластикових виробів, наприклад пляшок, трубопроводів, обробних дощок. Це популярний тип пластмаси, який можна активно використовувати.

У середині листопада 2021 року компанія  провела перші статичні випробування свого гібридного ракетного двигуна. Паливо успішно згоріло, а під час випробувань було видно звичний вогняний шлейф. У компанії планують продовжити тестування, але вже з демонстрацією для потенційних клієнтів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button