Фото

Речі, які ми сьогодні використовуємо не за призначенням

Щодня ми користуємося великою кількістю речей, часом навіть не замислюючись про історію їх походження. Насправді ж багато з них замислювалися зовсім не для тих цілей, для яких ми сьогодні застосовуємо.

(10 фото)


1. Вібратор
Цей ходовий товар в магазинах для дорослих спочатку використовувався як медичний інструмент. Справа в тому, що спочатку вібратор застосовувався для того, щоб робити «масаж» жінкам, які страждають від «істерії». Визначалося це захворювання досить просто, його симптомами були нервозність, занепокоєння, роздратування, втрата сну і відчуття тяжкості в животі. У 19 столітті лікарі робили «тазовий масаж» вібратором жінкам, які скаржиться саме на ці симптоми.

2. Краватка
Історія виникнення краватки досить неоднозначна. Деякі вважають, що спочатку її носили для того, щоб зігріти шию і при необхідності використовувати як носовичок. Інші ж вважають, що першими носити краватки стали хорватські солдати Тридцятилітньої війни. Саме завдяки краватці вони могли розрізняти один одного на полі бою. У 1930-х роках краватка перестала вважатися виключно чоловічим аксесуаром і її почали носити актриси.


3. Подушка
Раніше подушка призначалася для того, щоб комахи не потрапляли в ніс, рот і вуха. Перші подушки були виявлені на території сучасного Іраку і винайдені вони були приблизно 9 тисяч років тому. Ці подушки, як і ті, які були виявлені в Єгипті, були витесані з каменю. Давні китайці також воліли жорсткі подушки, так як, на їхню думку, м’які подушки виснажують енергію тіла. Японські гейші також вибирають жорсткі подушки, щоб не розтріпати свої зачіски.


4. Coca-Cola
Цей напій був винайдений фармацевтом і ветераном Громадянської війни в США Джоном Пембертоном, який за допомогою цього напою намагався позбутися залежності від морфію. Заглушаючи біль від ран, чоловік довгий час користувався морфієм і пристрастився до нього. Саме тому він винайшов напій «Французьке кока-вино Пембертона», до складу якого входили алкоголь, горіхи кола і кока, з якої роблять кокаїн. У 1886 році Пембертон перестав використовувати у своєму напої алкоголь і зробив його з суміші тростинного цукру, листя коки і горіхів коли. Створивши компанію з виробництва цього напою, він став продавати його як ліки для морфінових наркоманів. Пізніше він продав акції своєї компанії, і нові власники перейменували напій в Coca-Cola.


5. Бульбашкова плівка
Це сьогодні бульбашкова плівка використовується для захисту тендітних предметів під час транспортування, а в 1957 році, коли вона була винайдена, ця плівка замислювалася як шпалери, які можна було б легко чистити. Але маркетолог Фредерік Бауерс порадив використовувати цю плівку для упаковки комп’ютерів IBM.


6. Високі підбори
Вперше високі підбори можна було побачити у перських солдатів в 16-му столітті. Вони були необхідні, щоб забезпечити кавалеристам більшу стійкість під час стрільби з луків під час верхової їзди. В Європу високі підбори потрапили в 1600-ті роки і їх одразу ж стали із задоволенням носити люди з вищого суспільства. Незабаром жінки перейняли цю моду, і підбори почали виготовляти все витонченіше і тонше.


7. Футболка
Перші футболки шилися для персоналу ВМС США в період іспано-американської війни. Призначалися вони як білизну під обмундирування. А ось члени екіпажу підводних човнів використовували футболки в якості нічних сорочок. Незабаром цивільні оцінили всі зручність футболок і почали їх активно використовувати, поступово перетворивши їх з білизни в звичайний одяг.


8. Чорне плаття
Це сьогодні маленьке чорне плаття є обов’язковим атрибутом гардеробу будь-якої жінки, а ось в 1920-х роках такі сукні носили виключно як траурні. Модними чорні сукні стали в 1926 році, завдяки Коко Шанель.


9. Лістерін
Лістерін відомий нам сьогодні як ополіскувач для порожнини рота. Але спочатку брати Джонсон винайшли його в 1879 році як дезінфікуючий засіб, який повинен був забезпечити хірургічні операції.


10. Кукурудзяні пластівці
Брати Джон Харві Келлог і Уїлл Кейт Келлог були членам секти адвентистів сьомого дня і винайшли кукурудзяні пластівці, щоб завдяки їм дотримуватися суворої дієти. В результаті їм вдалося створити настільки смачні ласощі, що незабаром брати відкрили компанію з виготовлення кукурудзяних пластівців.

 

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments