Поради

Редуктори у сільському господарстві: зберігання й перероблювання зерна

Експлуатація техніки та обладнання у сільському господарстві відбувається у складних умовах. Позначаються нестійкі кліматичні умови, посуха, підвищена вологість та запиленість. Найчастіше техніка зберігається просто неба, на непристосованій території.

Внаслідок цих факторів, підвищені вимоги до мотор-редукторів і редукторів, які встановлюються на сільгосптехніку, стосуються, перш за все, високих експлуатаційних характеристик вузлів, їх ступеня надійності та захисту.

У цій статті ми розповімо, як мотор-редуктори використовуються у сільському господарстві для зберігання й перероблювання зерна, а також інших цілей.

Редуктори при проєктуванні та розробці обладнання

Підвищення ККД сільськогосподарського обладнання може забезпечити планетарний, циліндричний, або ж черв’ячний редуктор. Мотор-редуктори використовуються у:

  • Приводах різних мішалок, конвеєрів, дробильних пристроїв.
  • Транспортерах, навантажувачах, підіймальних пристроях, поворотних механізмах.

Сфери застосування редукторів

Для будь-якого сільськогосподарського обладнання практично на всіх етапах зберігання й перероблювання продукції потрібні редуктори.

  • Зерноочисні комплекси – сушка, зберігання зерна.
  • Технологічне обладнання для виробництва круп.
  • Аспіраційне обладнання – шлюзові затвори, вентилятори.
  • Транспорт – гусенична й колісна техніка.
  • Елеваторні комплекси.
  • Системи поливу й зрошення.

Редуктори: критерії вибору

Грамотний підбір пристроїв передбачає вибір типу й габаритів редуктора. При виконанні перевіркових розрахунків слід врахувати технічні параметри:

  • Передана потужність та ККД.
  • Кількість обертальних валів, їх кутові швидкості.

Редуктори й мотор-редуктори для оптимізації робочих процесів

За підсумками 2019/2020 року Україна стала другим у світі експортером зернових культур. З червня 2020 року по лютий 2021 року на експорт відправлено понад 27,5 млн тонн зернових. Постачання пшениці, ячменю, кукурудзи, пшеничного борошна збільшуються з кожним роком. Зростає кількість виробничих підприємств, що випускають промислове обладнання для збору, перероблювання, зберігання зернових культур. Підібравши модель, що підходить за технічними характеристиками, конструкцією та габаритами, можна оснастити мотор-редуктором практично будь-яку сільгосптехніку з електроприводом, істотно знизивши енерговитрати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button