Екологія

Швидкість танення льодовиків зросла за чотири роки на 78 млрд тонн

Щорічна швидкість танення льодів зросла на 78 млрд тонн у 2015-2019 роках.

Проаналізувавши недавно розсекречені супутникові дані, вчені розрахували, що з 2015 року 220 000 гірських льодовиків Землі втрачають понад 328 млрд тонн льоду і снігу у рік, передає hightech.plus.

Цього обсягу вистачило б для того, щоб щороку занурювати, наприклад, Швейцарію на 7,2 метра під воду, підрахували європейські вчені.

«Щорічна швидкість танення льодів зросла з 2015 по 2019 роки на 78 млрд тонн, порівняно з періодом 2000-2004, – заявив Ромен Гюгоне з Вищої технічної школи Цюріха і Університету Тулузи. – Темпи зменшення льоду подвоїлися за останні 20 років, половина льодовиків, що розтанули, припадає на територію США і Канади».

Це дослідження вперше використовувало тривимірні супутникові зображення для вивчення всіх льодовиків, не пов’язаних з льодовими щитами Гренландії та Антарктики. Раніше вчені займалися або окремими регіонами, або оцінювали втрату льоду за гравітаційними даними, які мають велику межу похибки.

«Швидкість танення льодів на Алясці одна з найвищих на планеті, – сказав Ромен Гюгоне. – Льодовик Колумбія відступає у середньому на 35 метрів на рік».

Втім, тануть майже всі льодовики світу, навіть тибетські, які вважалися стабільними. За винятком кількох в Ісландії та Скандинавії, де збільшилися опади, в інших регіонах швидкість танення наростає.

Цей процес відображає глобальне зростання температури, і причиною йому – спалювання вугілля, нафти і газу, вважають автори дослідження. Ряд дрібних льодовиків зник повністю. Так, два роки тому в Ісландії зник через потепління Окйекудель, який покривав 40 кв. км.

«Десять років тому ми говорили, що льодовики — індикатор зміни клімату, але тепер вони стають меморіалами кліматичної кризи», — сказав Міхаель Земп, директор Всесвітньої служби моніторингу льодовиків.

Минулорічне дослідження прийшло до висновку, що світ вже втратив всі або майже всі шельфові льодовики від Гренландії до російської Арктики.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button