Земля

Рідкісна прозора риба виявлена біля берегів Аляски

Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (США) виявили рідкісну прозору рибу під час своєї експедиції на Алеутські острови (Аляска).

Sarah Friedman / NOAA

Ця прозора риба називається Crystallichthys cyclospilus, інакше її називають плямистою рибою-равликом. Вона має химерний зовнішній вигляд – її тіло практично повністю прозоре, має червонуватий відтінок. Завдяки цій властивості вона легко ховається в затемнених океанських глибинах, куди вкрай рідко потрапляє сонячне світло. Крім того, ці риби мають і інші відмінні риси — зокрема, присоски в нижній частині тіла, які дозволяють їм прикріплятися до каменів під час маскування.

“Я довгий час сподівалася побачити одного з них особисто!”написала в своїх соціальних мережах Сара Фрідман, іхтіолог з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

Побачити цю незвичайну рибу не так-то просто, і справа не тільки в її прозорості. Crystallichthys cyclospilus мешкає на глибині від 100 до 200 метрів, так що звичайна людина без спеціальних засобів навряд чи коли-небудь з нею зіткнеться. Американським вченим під час своєї експедиції вдалося виявити близько п’яти особин прозорої риби.

Крім Crystallichthys cyclospilus іхтіологи виявили і великого морського павука оранжевого кольору з ногами, схожими на ходулі. Його наукова назва – Colossendeis. Ця істота може вирости до пів метра, проте не варто нервувати, з ним ви теж навряд чи побачитеся — він мешкає на глибині від двох до чотирьох кілометрів.

Sarah Friedman / NOAA


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button