Всесвіт

Розкрито загадку незвичайного розташування супутників Чумацького Шляху

Вчені пояснили формування площини супутників навколо Чумацького Шляху. Воно не суперечить стандартній космологічної теорії.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Astronomy, вчені з університетів Дарема і Гельсінкі показали, що поточний плоский просторовий розподіл слабких галактик-супутників навколо Чумацького Шляху — всього лише аномалія і воно розпадеться в майбутньому.

Галактики-супутники Чумацького Шляху мають незвичне вирівнювання: вони знаходяться на величезній тонкій обертовій площині, відомій як площина супутників. Понад 50 років астрономи були спантеличені цим, здавалося б, неймовірним розташуванням, яке, здавалося, суперечило загальноприйнятій космологічній моделі.

Вчені використовували нові дані космічної обсерваторії GAIA, яка спостерігає за мільярдом об’єктів Чумацького Шляху і найближчого космосу, щоб визначити точні місця розташування об’єктів і побудувати карту Галактики. На основі даних спостережень астрофізики відновили історичні траєкторії руху галактик-супутник і їх майбутні напрямки.

Положення і орбіти 11 галактик-супутників Чумацького Шляху, спроектовані в площині диска (вгорі) і збоку (внизу) і продовжені на млрд років в минуле і майбутнє. Хоча нині вони вишиковуються в площині (позначені сірою горизонтальною лінією), ця площина швидко розчиняється, коли супутники рухаються по своїх орбітах. Зображення: Till Sawala et al., Nature Astronomy

Дослідження показало, що поточна плоска структура є просто тимчасовою аномалією і в минулому, і в майбутньому вона розпадається, а галактики — супутники оточують Чумацький шлях у тривимірному просторі.

Цей висновок усуває ключове протиріччя між спостереженнями Чумацького Шляху та стандартною космологічною теорією. Нагадаємо, вона припускає, що галактики, які ми бачимо зараз, поступово формувалися всередині згустків холодної темної матерії. Це означає, що супутники повинні оточувати згусток темної матерії по колу, а не в площині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button