Технології

Сонячну електростанцію розміром зі стадіон можна розгорнути за день (відео)

Інженери розробили складну сонячну батарею, яка забезпечує потужність понад 1 МВт і розгортається за один день.

Австралійська компанія 5В розробила навісну складну сонячну батарею. Команда з трьох осіб може розгорнути масив, що охоплює площу футбольного поля, потужністю 1,1 МВт за один день. Пристрій можна легко і швидко переміщати в разі необхідності, відзначають розробники.

5B збирає на заводі блоки “Maverick”, що включають від 40 до 90 великих сонячних панелей. Ряди осередків закріплені на петлях з обох кінців, що дозволяє акуратно складати їх в транспортувальний контейнер. Після доставки на місце модулі знімають з вантажівки за допомогою вилочного навантажувача.

Блоки сонячних панелей легко розвантажити і достатньо команди з трьох осіб, щоб розгорнути блоки в масиви і з’єднати їх. При цьому наземна сонячну батарею схід-захід, вимагає мінімальних підземних робіт і не потребує кабелі, що значно скорочує час установки, відзначають в 5В.

Компанія вже розгорнула своє рішення на більш ніж 100 об’єктах по всьому світу із загальною генеруючою потужністю, що перевищує 60 МВт, і планує розвивати проект далі. У цьому місяці розробникам вдалося залучити близько $13 млн фінансування, яке піде на відкриття виробництва в Північній Америці.

Інноваційна сонячна технологія 5В може швидко забезпечити недороге виробництво електроенергії, допомагаючи задовольнити зростаючий попит на електроенергію. Джонатан Стоун, директор венчурної компанії BP Ventures


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button