Авто

Студенти зібрали власний електромобіль і встановили рекорд швидкості (фото)

Автомобіль, обладнаний сонячними панелями, проїхав 1 000 км на одній зарядці менш ніж за 12 годин.

Студенти-інженери з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї розробили електромобіль, який претендує на світовий рекорд. Sunswift 7, Що працює на сонячній енергії, здійснив поїздку довжиною в тисячу км за 11 годин 53 хвилини 32 секунди. Експерти компанії Guinness World Records перевіряють результати і телеметрію машини, щоб підтвердити рекорд.

Автомобіль, розроблений студентами, важить всього 500 кг, що становить приблизно чверть ваги Tesla Model S. Для досягнення рекордної швидкості інженери розробили спеціальний аеродинамічний дизайн, підвищили ефективність двигунів і всього приводного ланцюга.

Sunswift 7 під час випробувального заїзду. Зображення: Richard Freeman, UNSW

Щоб досягти надлегкої ваги, інженерам довелося відмовитися від систем кондиціонування повітря, гальм, подушок безпеки, двірників та інших функцій, без яких неможливо уявити серійний автомобіль. За допомогою цих змін вони досягли наднизького опору коченню. Якщо у Tesla Model S коефіцієнт аеродинамічного опору становить 0,208, то у Sunswift 7 — Всього 0,095.

Дослідники витратили на складання свого електромобіля два роки. Він був спроектований спеціально для рекордного заїзду в категорії найшвидший електромобіль на сонячній енергії на відстані понад 1000 км. Під час випробувань на полігоні Sunswift 7 подолав 240 кіл на одній зарядці із середньою швидкістю 85 км/год.

Під час цього рекорду споживання енергії становило всього 3,8 кВт-год на 100 км, тоді як сьогодні навіть найефективніші електромобілі на дорогах досягають рейтингу тільки 15 кВт-год на 100 км, а середній показник становить близько 20 кВт-год на 100 км. Річард Хопкінс, професор Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї та керівник роботи

Sunswift 7 під час випробувального заїзду. Зображення: Richard Freeman, UNSW

Дослідники відзначають, що створена модель не призначена для серійного виробництва, оскільки позбавлена багатьох необхідних елементів заради підвищення швидкості. Але вона служить демонстрацією теоретичної можливості створення ефективних і екологічних автомобілів в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button