Людина

Розлучення негативно позначився на здоров’ї жінок

Дослідження показало, що переживання і конфлікти, які виникають при розлученні, шкодять здоров’ю та психічному стані колишніх партнерів. Причому самопочуття погіршується незалежно від того, як пройшло розставання і якими були відносини в парі.

Image by Tumisu from Pixabay

Група вчених з Копенгагенського університету в Данії з’ясувала, що відбувається з людиною після розлучення. Дослідники попросили 1856 осіб відповісти на питання про розлучення і минуле сімейне життя, а також фізичне і психічне здоров’я. Їх відповіді проаналізували й потім порівняли з отриманими від самотніх або тих добровольців, які перебувають у шлюбі. У дослідженні брали участь тільки жінки, які розлучилися протягом п’яти днів після подачі заяви і не встигли роз’їхатися з партнером до розставання. Результати команда опублікувала в журналі Frontiers in Psychology.

Робота показала, що жінки відчували себе гірше відразу після розставання з партнером. Це відбувалося через конфлікти, які виникали в парі перед розлученням і протягом судового процесу. До того ж респондентки зазнавали стрес, а також фізичне і психологічне напруження – це виснажувало організм. Вчені відзначили, що здоров’я жінок погіршувався незалежно від того, як пройшло розлучення і як вони дбали про себе останнім часом.

Крім цього, автори дослідження назвали фактори, які можуть поліпшити стан колишніх партнерів після розлучення. Так, вони спрогнозували, що фізичне здоров’я у молодих і забезпечених чоловіків буде краще. У багатодітних батьків і тих, хто раніше переживав розлучення, буде більш стабільна психіка. На фізичне здоров’я жінок краще впливали високий дохід і відсутність розлучень в минулому. До того ж вони відчували себе спокійніше, якщо самі ініціювали розставання. Поява в житті нового партнера покращувало і фізичний, і психічний стан.

Команда розповіла, що вперше вивчила негативні ефекти «швидкого» розлучення. «Попередні дослідження не фокусувалися на наслідки розлучення, якому не передували довгі періоди роздільного життя», – зазначив професор Герт Хальден, автор дослідження.

Результати підкреслюють, що допомагати розведеним – особливо тим, хто пережив важке розставання і конфлікти – необхідно. Зокрема, варто розробити заходи, які допоможуть колишнім партнерам уникнути стресу в процесі розлучення і допоможуть встати на ноги після нього. «Це було б корисно для розлучених і допомогло б заощадити гроші підприємствам, які зазнають збитків через працівників, які стали менш продуктивними і змушені частіше брати лікарняні після розлучення», – підсумував Хальден.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button